HIGH5 Nutrition > Výživové plány > Cyklistika > 10-25 mílový Time Trial, Kritérium, Cyklokros

10-25 mílový Time Trial, Kritérium, Cyklokros

Snídaně před závody

Snídaně by měla být lehká s vysokým obsahem sacharidů, například obiloviny, toasty nebo kaše. Chcete-li se nakopnout i pomocí kofeinu, dejte si 750 ml nápoje Energy Drink Caffeine Hit a to 60-90 minut před začátkem jízdy. Ve stejný čas si dejte i Energy Gel Caffeine (který také obsahuje kofein) dle vaší hmotnosti:

50-60 kg: 1 x Energy Gel Caffeine

60-70 kg: 2 x Energy Gel Caffeine

70-90 kg: 3 x Energy Gel Caffeine

Sacharidy a tekutiny během jízdy

  • Pokud jedete jen krátkou trasu, nemusíte během jízdy pít vůbec. Pokud je vaše trasa delší a je navíc i horko, měli byste pít během jízdy Zero nebo Energy Drink. Vypijte 250-500 ml deset minut před začátkem jízdy a poté dle potřeby a pocitu žízně.
  • Pokud jedete méně než hodinu, vypláchněte si nápojem Energy Drink ústa, poté vyplivněte. Opakujte každých 10 až 15 minut.
  • Jestliže je horko nebo jedete déle než hodinu, ignorujte tuto radu a pijte Energy Drink. Nejdříve 10 minut před začátkem a pak i během jízdy.

Problém s kofeinem?

Pokud máte nějaké zdravotní omezení nebo nechcete konzumovat kofein z jakéhokoli jiného důvodu, pak si dejte bezkofeinové produkty HIGH5 a ignorujte část článku o příjmu kofeinu.

Po závodě

Vypijte 400 ml Recovery Drink co nejdříve po jízdě. Po hodině či dvou si dejte pořádné, vyvážené jídlo.