HIGH5 Nutrition > Výživové plány > Horská cyklistika > Cross-Country (XC)

Cross-Country (XC)

Snídaně

Snídaně by měla být lehká s vysokým obsahem sacharidů, například cereálie, toasty nebo kaše. Jestli chcete začít užívat kofein, pomalu popíjejte následující množství EnergySource Xtreme, a to 60-90 minut před začátkem jízdy, v množství podle vaší váhy:


10 minut před startem

Vypijte 200-500 ml EnergySource. Toto množství se připočítá k tekutinám, které vypijete během první hodiny.


Během závodu

Během závodu pijte co nejvíce. Doporučené množství  EnergySource s fruktózou 2:1 je až 90 g za hodinu. V závislosti na tom, kolik jste schopni vypít nápoje EnergySource, dejte si následující počet gelů, abyste zvýšili množství přijatých sacharidů:

První gel každou hodinu si dejte EnergyGel Plus s kofeinem. Každý další gel v této hodině by měl být standardní EnergyGel (bez kofeinu).


Jak se vyhnout křečím?

Americká Vysoká škola sportovní výživy tvrdí:

„Svalové křeče způsobuje dehydratace, deficit elektrolytů a svalová únava.“

Přidejte si tablety ZERO Neutral do vašeho nápoje, abyste zvýšili příjem elektrolytů a hořčíku. Zejména v horkých dnech se vám to rozhodně vyplatí.


Po závodě

Dejte si 400 ml ProteinRecovery ihned, jak se závodem skončíte. Vyvážené jídlo si dopřejte o jednu až dvě hodiny později.


Poznámky

Můžete nahradit EnergyGel IsoGelem, pokud si budete přát.

Dodržením těchto doporučení zásobíte vaše tělo maximální dávkou sacharidů, které je schopno vstřebat.

Sacharidová superkompenzace před závodem zvýší množství zásobních sacharidů až o 30 %.

Někteří sportovci, kteří trpí na křeče během závodu, zjistili, že kofein může zhoršovat jejich stav. Proto je možné kdykoli nahradit kofeinové HIGH5 produkty ekvivalentními bezkofeinovými.