HIGH5 Nutrition > Výživové plány > Horská cyklistika > Enduro (sólo)

Enduro (sólo)

Snídaně

Snídaně by měla být lehká s vysokým obsahem sacharidů, dejte si cereálie, toasty nebo kaši. Jestli chcete začít s užíváním kofeinu, pomalu popíjejte 750 ml nápoje Energy Drink Caffeine Hit 60-90 minut před začátkem jízdy. Současně si dejte Energy Gel Caffeine, který také obsahuje kofein, v následujícím množství podle vaší váhy:


Během závodu

Chcete-li přijmout maximální množství sacharidů, snažte se vypít co nejvíce Recovery Drink. V závislosti na tom, kolik jste schopni vypít nápoje Recovery Drink, si můžete dát i nějaké gely, abyste navýšili příjem sacharidů. Dle množství nápoje, které každou hodinu vypijete si dejte následující počet gelů:

Jako první gel každou hodinu si dejte Energy Gel Caffeine s kofeinem. Každý další gel v této hodině by měl být standardní Energy Gel (bez kofeinu).


Problém s kofeinem?

  • Pokud máte nějaké zdravotní omezení nebo nechcete konzumovat kofein z jakéhokoli jiného důvodu, pak nahraďte kofeinové produkty HIGH5 těmi bezkofeinovými a ignorujte část článku o příjmu kofeinu.

Jak se vyhnout křečím?

Americká Vysoká škola sportovní výživy tvrdí:

„Svalové křeče způsobuje dehydratace, deficit elektrolytů a svalová únava.“

  • Přidejte si tablety ZERO Neutral do vašeho nápoje, abyste zvýšili příjem elektrolytů a hořčíku. Zejména v horkých dnech se vám to rozhodně vyplatí.

Po závodě

  • Vypijte 400 ml Recovery Drink jakmile skončíte. Vyvážené jídlo si dopřejte o jednu či dvě hodinky později.

Poznámky

  • Můžete nahradit Energy Gel Energy gelem Aqua, pokud vám více vyhovuje lehká konzistence podobná sportovnímu drinku.
  • Dodržením těchto doporučení zásobíte vaše tělo maximální dávkou sacharidů, které je schopno vstřebat. Nesnažte se jíst nic jiného, protože normální strava zpomalí vstřebávání speciálních HIGH5 sacharidů. Pokud si potřebujete něco zakousnout, dejte si potraviny s rychlými sacharidy, jako je bílý chléb, těstoviny nebo sacharidové tyčinky. Vyvarujte se masa a tučných potravin, jako je například čokoláda.
  • Sacharidová superkompenzace před závodem zvýší množství zásobních sacharidů až o 30 %.
  • Pokud vypijete litr nápoje během hodiny, a tedy si nedáváte žádný gel s kofeinem, snažte se vypít 500 ml Energy Drink Caffeine Hit každé 3,5 hodiny (těžší závodníci) nebo každých 5 hodin (lehčí závodníci). To vám zajistí množství kofeinu v krvi na hladině, která příznivě ovlivní váš výkon.
  • Někteří sportovci, kteří trpí na křeče během závodu zjistili, že kofein může zhoršovat jejich stav, proto můžete kdykoli nahradit kofeinové HIGH5 produkty ekvivalentními bezkofeinovými.