HIGH5 Nutrition > Výživové plány > Horská cyklistika > Enduro (vícedenní)

Enduro (vícedenní)

Co je zásadní

 • Pokud vyčerpáte své sacharidové zásoby během prvního dne závodu, bude téměř nemožné je doplnit a vy začnete druhý den závodit s „poloprázdnou nádrží“. Soustřeďte se na to, abyste během závodu i po něm neustále sacharidy doplňovali. Toto je naprosto klíčové při vícedenních závodech.

Snídaně

 • Snídaně by měla být lehká s vysokým obsahem sacharidů, dejte si například cereálie, toasty nebo kaši. Jestli chcete začít užívat kofein, vypijte si následující množství EnergySource X’treme a to 60-90 minut před začátkem jízdy v množství podle vaší váhy:
 • 40 kg: 425 ml
 • 50 kg: 550 ml
 • 60 kg: 650 ml
 • 70 kg: 750 ml
 • 80 kg: 750 ml + 1 EnergyGel/IsoGel Plus (s kofeinem)
 • 90 kg: 750 ml + 2 EnergyGel/IsoGel Plus (s kofeinem)

Během závodu

Soustřeďte se na pitný režim. Doporučené množství pro novou generaci EnergySource s fruktózou 2:1 je až 90 g za hodinu. V závislosti na tom, kolik jste během hodiny schopni vypít nápoje EnergySource, dejte si následující počet gelů, abyste navýšili množství přijatých sacharidů.:

800 ml a více: žádný gel

750 ml: 1x EnergyGel/IsoGel

400 ml: 2x EnergyGel/IsoGel

První gel každou hodinu si dejte EnergyGel Plus s kofeinem. Každý další gel v této hodině by měl být standardní EnergyGel (bez kofeinu).


Problém s kofeinem?

Pokud máte jakékoli zdravotní omezení nebo prostě jen nechcete konzumovat kofein z jakéhokoli jiného důvodu, pak nahraďte konzumaci kofeinových produktů HIGH5 bezkofeinovými a ignorujte část článku o příjmu kofeinu.


Jak se vyhnout křečím?

Americká Vysoká škola sportovní výživy tvrdí:

„Svalové křeče způsobuje dehydratace, deficit elektrolytů a svalová únava.“

Přidejte si tablety ZERO Neutral do vašeho nápoje, abyste zvýšili příjem elektrolytů a hořčíku. Zejména v horkých dnech se vám to rozhodně vyplatí.


Po každém závodním dni

Vypijte 400 ml ProteinRecovery jakmile skončíte. O hodinu či dvě později si dejte vyvážené jídlo. Později večer vypijte opět 400 ml ProteinRecovery, který namixujte s mlékem. Díky mléku se bude pomaleji vstřebávat, a to zajistí živiny na regeneraci během vašeho spánku.


EnergySource 4:1

High5 EnergySource 4:1 je prakticky totožný s EnergySource, s tou výjimkou, že obsahuje bílkoviny. Poměr sacharidů k bílkovinám je 4:1 (4 díly sacharidů na 1 díl izolátu syrovátkového proteinu). Hodně sportovců si během vícedenních závodů nebo sportovních soustředění oblíbilo pít EnergySource 4:1 místo normálního EnegySource právě kvůli obsahu bílkovin.


Poznámky

 • Můžete nahradit EnergyGel IsoGelem, pokud si budete přát.
 • Dodržením těchto doporučení zásobíte vaše tělo maximální dávkou sacharidů, které je schopno vstřebat. Nesnažte se jíst nic jiného, protože normální strava zpomalí vstřebávání speciální formule HIGH5 sacharidů. Pokud si potřebujete něco zakousnout, dejte si potraviny s rychlými sacharidy, jako je bílý chléb, těstoviny nebo sacharidové tyčinky. Vyvarujte se masa a tučných potravin, jako je například čokoláda.
 • Sacharidová superkompenzace před závodem zvýší množství zásobních sacharidů až o 30 %.
 • Někteří sportovci, kteří trpí na křeče během závodu zjistili, že kofein může zhoršovat jejich stav, proto můžete kdykoli nahradit kofeinové HIGH5 produkty ekvivalentními bezkofeinovými.